Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
  Yazıcı görüntüsü

"Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 03, 2011 6:24 am 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
"Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"

Medyaradar'ın haberine göre;
Medyada flaş gelişme yaşandı. Doğan Yayın Holding bünyesindeki Star TV, Doğuş Grubu'na satıldı.


"NTV, NTVSpor, Cnbc-e, e2, Kral TV gibi kanalları elinde bulunduran Doğuş Grubu ile Star TV’nin sahibi olan Doğan Yayın Holding arasında bir süredir gizli olarak yürütülen görüşmeler olumlu sonuçlandı.
Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk ile Doğan Grubu’nun patronu Aydın Doğan’ın yaptıkları pazarlıkda Cuma günü son noktaya gelindi.
Taraflar yaptıkları görüşmeler ve kanalın mali durumu konusunda yapılan incelemeler sonucunda Star TV’nin Doğuş Yayın Holding’e satılması konusunda anlaşmaya vardı.
Satışa dair açıklamanın bugün (3 Ekim) yapılması bekleniyor."

Kaynak:


Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 03, 2011 5:03 pm 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Doğan Yayın Holding'in yaptığı açıklama:

"Görüşmelere Başlanılması Hakkında.

Dolaylı bağlı ortaklığımız Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş. (Star TV)’nin 391.500.000, -TL olan ödenmiş sermayesinin %99, 99’unu temsil eden beheri 1, -TL nominal değerli hisse senetlerinin tamamının satışı ve devri konusunda Doğuş Yayın Grubu ile görüşmelere başlanılmaktadır. Söz konusu görüşmeler bahsi geçen hisse senetlerinin satışı ve devri ile sonuçlanabileceği gibi görüşmelerin sonucunda hisse senetlerinin satışı ve devri gerçekleşmeyebilir. Bu vesile ile Şirketimiz kaynaklı olmayan haberlere itibar edilmemesi gerektiği hususunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Konu ile ilgili yeni bir durum ortaya çıktığı takdirde ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak kamuya açıklama yapılacaktır.

Hatırlanacağı üzere, Şirketimizin ve bağlı ortaklıklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak, Şirketimize yeni ortaklar alınması ve/veya bağlı ortaklıklarımızdaki ortaklık paylarının tamamen veya kısmen satılması, varlık satışı yapılması, hisse değişimi veya stratejik ortaklıklar kurulması da dahil olmak üzere, muhtelif işbirliği olanaklarının araştırılması konularında çalışmalar yapıldığı, daha önce muhtelif defalar kamuya açıklanmıştı.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."


Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 03, 2011 5:18 pm 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Yapılan açıklamalara göre:

"1- Star'ın Genel Müdürü, Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü olan Cem Aydın olacak. Aydın, Star'daki kadrolarla kendi ekibinden kadroları birleştirecek. Star'ın haber dışındaki kadrosu ile Doğuş Yayın Grubu teker teker görüşecek ve anlaştıklarını da bünyesine katıp yoluna devam edecek.

2- Star Ana Haber'i hazırlayan Uğur Dündar ve ekibi Doğan Grubu'nda kalacak. Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar, Hürriyet'teki yazılarına devam edecek. 60 kişilik haber ekibi Doğan Grubu'nda kalacak, Kanal D ve CNN TÜRK'te görevlerine devam edecekler.

3- Doğuş Yayın Grubu Şampiyonlar Ligi'nin de yayın hakkını aldı; resmi anlaşmadan sonra maçlar da artık Doğuş Yayın Grubu üzerinden yayınlanacak.

4- Doğuş yeni kanalı TVen için imza attığı tüm işleri Star'da ekrana getirecek.
"Behzat Ç."'nin yeni bölümleri Aralık'tan, "Muhteşem Yüzyıl" ise Ocak'tan itibaren Doğuş yönetimindeki Star'da ekrana gelecek. Melek Baykal'ın yapacağı sabah programı ve diğer imza atılan işler de zamanla Star'da ekrana gelmeye başlayacak. "


Kaynak: medyatava.net 'den derlenmiştir...


Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 07, 2011 5:28 am 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Doğuş Grubu’nun satın aldığı Star’ın yeni yayın politikasının ana hatları belli oluyor...

"Televizyon dünyasında geçtiğimiz günlerde son zamanların en önemli gelişmelerinden biri yaşandı. Bünyesinde NTV, NTV Spor, CNBC-e, e2 ve Kral TV olmak üzere tam beş kanal bulunduran yayıncılık sektörünün devlerinden Doğuş Grubu, Star TV’yi satın aldı. Televizyon yayıncılığında bir majör kanalla alanını genişletmek, elini güçlendirmek isteyen Doğuş Grubu, aylar öncesinden yeni bir kanal açacağını duyurmuş, hatta adını bile koymuştu: TVen. Ancak satışa çıkan ve beş büyük kanaldan biri olan, bu sezona da sağlam bir giriş yapan, seyircisi-markası oturmuş bir Star’ı satın almak, sıfırdan bir kanalı alıp büyütmeye çalışmaktan çok daha avantajlıydı. Elbette bunun farkındaydı Doğuş Grubu’nun yöneticileri ve gayet doğru bir hamleyle Star’ı aldılar. Böylece de olası bir başarısızlık riskini mümkün olan maksimum seviyede azalttılar. Peki Star nasıl bir yayın politikası izleyecek, yeni patronu ve yönetimiyle? Şu günlerde bunun da ana hatları belli olmaya başladı. Aslında grubun genel yayın politikasına benzeyen, reytingden çok etkinliği, yüksek gelir ve eğitim grubundan seyirciyi hedefleyen, sözün özü, yüzünü tamamen AB Grubu’na çeviren bir kanal olarak çıkacak izleyicilerinin karşısına. Buna göre diziler seçip bu seyirci grubunun izleyeceği projeler sunacak ekrana. AB Grubu’nun en başarılı dizilerinden Muhteşem Yüzyıl’ın transferi de bu yüzden yapıldı ya.

BEHZAT Ç.’DE GERİ SAYIM BAŞLADI
Pazar akşamlarının vazgeçilmezi, 20 Kasım günü ekrana dönmesi beklenen Behzat Ç. ile de bu nedenle anlaşıldı. Bu iki diziye bakıldığında, Star’ın çarşamba ve pazar akşamları liderlik için işinin hiç de zor olmadığı görülüyor. Kulağıma gelenlere göre, Star’ın şu an yayında olan dizilerinden sadece İffet’i devam ettirecek yeni yönetim. Cumartesi geceleri zaten zirve mücadelesi yapan İffet’i elde tutup yoluna eldeki bu kozla devam edecek. Akasya Durağı ile Papatyam, şu sıralar akıbetinin ne olacağı hararetle tartışılan yapımlar. Ancak kanalın elindeki Yalancı Bahar, Anneler ile Kızları ve Firar’ın durumu zor görünüyor. Burada birkaç cümle, günü reytinglerde beklenmeyen bir şekilde zirvede bitiren Firar için söylemeliyim. Bir ağa-köy dizisi olan Firar, yeni Star’ın koseptine uygun görünmüyor ama bu tarz dizilere ağırlık veren atv ya da Fox içinse tam da biçilmiş kaftan gibi görünüyor. Firar büyük ihtimalle bu iki kanaldan birine geçecektir. Çünkü ilk iki-üç bölümünden belli oldu, dizi bu tarzı seven seyirciye bariz hitap etmektedir. Bir Kanal D Prodüksiyon yapımı olan Ay Tutulması ve Geniş Aile ise ya Doğan Grubu’nun Kanal D’sine geri dönecek ya da reyting sonuçlarına göre bitirilecek. Yeni Star’ın sipariş ettiği dizilerinden biri Mert Fırat ile Ezgi Mola’nın başrolleri paylaştığı Bir Ömür Yetmez. Kanalın Bizim Yenge ve Bir Çocuk Sevdim’in yapımcısı, Bir İstanbul Masalı, Aliye ve Binbir Gece gibi efsane dizilerin yaratıcısı TMC’- ye bir dizi daha sipariş ettiğini de biliyorum. Bu durumda ellerinde yayında olan üç, yayına girmesi beklenen iki diziyle beş dizisi olacak kanalın. Unutmamalı ki salı ve çarşambaları ekrana gelen Şampiyonlar Ligi maçları da Star’da. Yani şimdiden haftanın dört beş gününü birinci kapatacak silahlar onlarda. Gene kulağıma gelenlere göre, grubun yöneticileri Şener Şen ve Cem Yılmaz gibi reyting garantisi olan isimlerin de peşindeler. Bu devlere, yayınlandıkları gecelere damga vuracak talk show’lar yaptırmak niyetindeler. CNBC-e’nin müthiş bir film arşivi olduğunu da unutmayalım.

SONUÇTA KAZANAN SEYİRCİ
Öte yandan Star, önümüzdeki süreçte yerli dizilerin önüne ya da arkasına dünyanın en popüler yabancı dizilerini ekleyecek. Yerli dizilerle yabancıları, kaliteli stüdyo yapımlarıyla filmleri harmanlayarak uzun zamandır tamamen bir dizi sektörü haline gelen televizyon yayıncılığına, açıkçası bizim de özlediğimiz özgün renkleri, projeleri, işleri ve hareketi getirecek. Gündüz kuşağında ise gelindamat programlarından, şarkılı-türkülügöbek atmalı yapımlarından uzak bir çizgi izlenecek. TNT’nin bu sezon yaptığı atak, Fox’un rakiplerinin ensesinden ayrılmayan ısrarlı ve canlı yayın çizgisi ve son olarak da Doğuş Grubu’nun Star’ı alarak büyük kanallar arasındaki rekabete girmesi, uzun zamandır durağan haldeki sektöre rekabet, seçenek ve kalite getirecek. Buna da elbette tek eğlenceleri evlerinde televizyon izlemek olan milyonlar sevinecek. Gelişmeleri yakından izlemeye ve huzurunuza getirmeye devam edeceğiz..."

Memet Güler - Habertürk


Eklentiler:
yenistar.jpg
yenistar.jpg [ 37.6 KiB | 2127 kere görüntülendi ]
Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eki 15, 2011 2:16 am 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Star'da imzalar atıldı! Medyada tarihi gün!

Türkiye'nin ilk özel kanalı Star TV resmen Doğuş Yayın Grubunun oldu. Bu akşam tarihi imzalar atıldı...

"Doğan Grubu, TMSF ihalesinden 305 Milyon Dolara satın aldığı Star TV'yi sattı.. Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalı olan Star Tv için Ferit Şahenk başkanlığındaki Doğuş yayın Grubunun, Doğan Grubuna 250 Milyon Dolar ödeyeceği belirtiliyor.
Satışın Ekim ayı bitmeden tamamlanması konusunda iki grubun üst düzey yöneticileri anlaşmıştı...

Ve o gün gelip çattı... Doğan Grubu adına İrfan Şahin, Doğuş Grubu adına da Cem Aydın bugün biraraya geldi.. Star Tv'nin Doğuş Grubuna devri konusunda en ince ayrıntılar bile çözüme bağlandı..
Akşam saatlerinde iki grubun yöneticileri tarihi satiş için son imzaları da attı."


Kaynak: Medya Faresi


Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 18, 2011 2:37 pm 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Star TV artık Doğuş Yayın Grubu'nun
Doğuş Yayın Grubu, Star TV'yi satın almak üzere Doğan Yayın Holding ile anlaşmaya vardı.

"Doğan Yayın Holding'ten borsaya gönderilen açıklamada, Star TV'yi bünyesinde barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık'ın yüzde 99,99 hissesinin Doğuş Yayın Grubu’na satışına ilişkin sözleşmenin dün akşam imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, satış bedelinin 327 milyon dolar olduğu, bunun 151 milyon dolarlık kısmının peşin, kalan 176 milyon dolarlık kısmının ise 2 yıllık vadede ödeneceği kaydedildi."


Kaynak:


Eklentiler:
stardogus.jpg
stardogus.jpg [ 11.45 KiB | 2119 kere görüntülendi ]
Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 20, 2011 3:27 pm 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
"Behzat Ç." , startv'nin sitesinde, diziler arasına tekrar eklendi!

Doğuş yayın grubunun, "Behzat Ç." dizisini transfer ettiği ve yeni açacağı tven kanalında yayınlayacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Ardından; Doğuş grubu star tv'yi, Doğan yayın holdingden satın alınca dizinin de tekrar eski kanalı star'da yayınlanabileceği söyleniyordu.
Ve bugün itibariyle, "Behzat Ç.", startv web sitesinin diziler sayfasında, altında "Yakında" ifadesiyle birlikte, tekrar yerini aldı.

Sinematv.info Özel Haber


Eklentiler:
behzatç.JPG
behzatç.JPG [ 29.92 KiB | 2090 kere görüntülendi ]
Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Pzr Eki 30, 2011 7:17 am 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Beklediğinize Değecek

"Ekranların sevilen dizisi 'Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi' yeni sezonda, yeni bölümleriyle 13 Kasım Pazar günü Star'da başlıyor."

Kaynak:


Eklentiler:
behzat.jpg
behzat.jpg [ 32.43 KiB | 2069 kere görüntülendi ]
Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Prş Kas 03, 2011 7:46 am 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
REKABET KURULU ONAY VERDİ; STAR TV ARTIK RESMEN DOĞUŞ GRUBU'NUN!

"Star TV'nin Doğuş Grubu'na satışına Rekabet Kurulu'ndan da onay geldi.
Star TV'yi bünyesinde barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık'ın yüzde 99,99 hissesinin Doğuş Yayın Grubu’na satışına Rekabet Kurulu'ndan bugün onay çıktı.
Doğuş Grubu, 327 milyon dolarlık satış bedelinin 151 milyon dolarlık kısmını peşin, kalan 176 milyon dolarlık kısmının ise 2 yıllık vadede ödeyecek. "


Kaynak: MedyaTava , Medya Radar


Başa Dön
 Profil  
 

Re: "Star, Doğuş Grubu'na satıldı.!"
MesajGönderilme zamanı: Cum Kas 04, 2011 6:30 am 
Çevrimdışı
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum Nis 25, 2008 8:11 pm
Mesajlar: 794
Star TV resmen Doğuş Yayın Grubu'nda
Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star TV, Rekabet Kurulu’nun onayının ardından resmen Doğuş Yayın Grubu’na geçti.

"Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı Star TV’yi bünyesinde barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık artık Doğuş Yayın Grubu çatısı altında. Rekabet Kurulu’nun onayının ardından imzalar atıldı ve Star TV, resmen Doğuş Yayın Grubu’nun oldu.
İstanbul’da bulunan Doğan Holding merkezinde düzenlenen törende Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen ile Doğan Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yahya Üzdiyen satışla ilgili son imzaları attı.
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen, imza törenin ardından yaptığı kısa konuşmada "Star TV’nin grup bünyesine katılmasıyla Doğuş Yayın Grubu daha da güç kazandı. Bu alım satımın hem Doğan Grubu’na hem de Doğuş Grubu’na hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Doğan Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yahya Üzdiyen ise "Türkiye’nin yüz akı sayılabilecek ve iyi işlettiğimizi düşündüğümüz bir kanalı, sevdiğimiz, dostumuz bir gruba satmış olmanın mutluluğu içindeyiz. İnşaallah onlara da hayırlı olur" diye konuştu.
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Baş Hukuk Müşaviri Ahmet Kurutluoğlu, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurul Başkanı Erman Yerdelen, Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü Cem Aydın, Doğan TV Holding CEO’su İrfan Şahin, Doğan Holding CFO’su Erdem Seçkin ve Doğuş Yayın Grubu CFO’su Ahmet İren de imza töreninde hazır bulundu.
Son dönemin medyadaki en büyük anlaşması ile bünyesinde Star TV'ye ait tüm hakları, yayın lisans ve ruhsatlarını, marka (Star TV, Eurostar vb.) ve isim hakları ile internet sitesi alan adlarını vb. barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş. tamamı Doğuş Yayın Grubu’na geçmiş oldu.

MASLAK'A TAŞINACAK
Star TV, satışın ardından Doğuş Yayın Grubu’nun Maslak’taki yeni binasına taşınacak. Bu teknoloji üssü binada Star için hazırlanan stüdyoları kullanacak. Aylar öncesinden heyecan yaratan yeni dizi ve programlar da bu yeni dönemde tek tek Star TV’de ekrana gelmeye başlayacak.

ASIL DEĞİŞİM 2012 EYLÜL'DE
Star’daki değişim kademeli olarak gerçekleşecek ve Ocak ayında ilk işaretleri görülecek. Büyük fark ise 2012 Eylül ayında izlenebilecek. "


Kaynak:


Eklentiler:
star dogus.JPG
star dogus.JPG [ 8.09 KiB | 2016 kere görüntülendi ]
Başa Dön
 Profil  
 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron

SinemaTV.info Istatistikleri