Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
  Yazıcı görüntüsü

Recep'in Tavuğu
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 12, 2008 2:12 pm 
Üye
Kullanıcı avatarı

Reklam yayınlanmaya başladığında, pek çok internet sitesi bunu "Recep İvedik 2" fragmanı sanmış olsa da; tavuğun Recep'in değil Turkcell'in tavuğu olduğu en başından belliydi..

Turkcell, Türk Telekom'un Cem Yılmaz'ına karşılık olarak Şahan Gökbakar'ı transfer etmiş olmalı.. Ancak sinemada bol küfürle güldüren Recep İvedik karakteri, Turkcell reklamlarında küfürsüz pek güldüremiyor tabii ki.. =)

Turkcell bu reklamı, "Turkcell Tavuğu" ndan kurtulmuş olmak için de yapmış olabilir ama... :roll:

My body's broken, yours is spent.

Başa Dön

Re: Recep'in Tavuğu
MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 12, 2008 3:32 pm 
Üye
Kullanıcı avatarı

Trade Mad yazdı:
Turkcell, Türk Telekom'un Cem Yılmaz'ına karşılık olarak Şahan Gökbakar'ı transfer etmiş olmalı.. Ancak sinemada bol küfürle güldüren Recep İvedik karakteri, Turkcell reklamlarında küfürsüz pek güldüremiyor tabii ki.. =)

Turkcell bu reklamı, "Turkcell Tavuğu" ndan kurtulmuş olmak için de yapmış olabilir ama... :roll:

aynen katılıyorum ... :lol:

Başa Dön

Re: Recep'in Tavuğu
MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 02, 2008 7:09 pm 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Söz konusu reklamın, Recep İvedik filminin fragmanı sanılmasına koptuğumu belirtmeden edemeyeceğim. Komedide Şahan Gökbakar'a olan güvensizliğimden Recep İvedik filmini izlemeye hiç yeltenmedim ancak reklamda Turkcell'in tavuğundan daha şık durduğu kesin.

Gelelim Turkcell'in maskot olarak neden tavuğu seçtiğine? Tavuk yumurtlar, tüyleri yolunduktan sonra pişirilip yenir, eti de oldukça lezzetlidir. Hımm... Yani Turkcell şöyle bir mesaj vermek istiyor olabilir mi?

"Durmadan tarife yumurtluyoruz, üstelik diğer operatörler gibi yoluncak kaz aramıyoruz, yolunmayı bekliyoruz."

E saatlerce konuşup karşılığında az fatura ödemek isteyen tüketiciyi 12'den vurmuş o zaman.

Peki neden Recep İvedik? Reklamda Turkcell tavuğunun onda saplantı haline gelmesiyle psikolojisi bozulan Recep, soluğu psikologda alır. İtiraf etmeliyim ki o tavuk benim de sinirlerimi öyle zıplatıyordu ki reklamı ilk izlediğimde Recep İvedik'e kendimi çok yakın hissettim. Sanırım reklam şirketine bu tavuk maskotla lgili bir sürü şikayet gelmeye başlamış ve reklam şirketi de çareyi yurdum insanına yakın olan bir karakterle "evet öyle ama bakın şöyle şöyle de faydaları var" modunda bir ikna yöntemine dönüştürmekte bulmuş.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: